yeni başlayanlar için yoga

Sade yoga’ya ve sağlıklı bir bedene hazır mısınız?


Pek çok kişi neden yoga dersinden yüzlerinde rahatlamış bir ifade ile, terli ve gevşemiş bir şekilde çıkıyor bunu deneyimlemek üzeresiniz.

Hayatınız boyunca spor yapmış bir kişi de olabilirsiniz, hiç spor yapmamış bir kişi de; ve belki sırt ağrılarınız var veya  rahat geniş bir nefesin özlemini çekiyorsunuz.. sade yoga’ da dersler her yaşa ve her beden tipine uygun olarak tasarlanır; eğitmen grup derslerinde dahi öğrencilerle yapılarına göre birebir ilgilenir.

Ders saatleri esnek olarak kullanılabilir. Yani haftanın hep aynı günü derse gelmek zorunda değilsiniz. Size uygun derslere farklı günlerde gelmek için özgürsünüz .

Yoga yaparken  rahat bir spor kıyafeti uygundur, dersler yalın ayak yapılır. Yoga yapmadan önce içki almayın. Karnınız çok tok veya çok aç olmasın. Yoga sırasında su içmek enerjiyi bozar- yani yukarıya çıkan enerji su ile aşağa çekilir. 1 saat ya da 1.5 saatlik uygulama meditatif yani içsel bir ortamdır ve derste sadece yoga hocası konuşur. Hareketler sinir sistemini etkilediği ve kasları farklı çalıştırdığı için terleme olması normaldir. Sade yoga’ da soyunma odaları bulunuyor.

Derslerde (hatha yoga, vinyasa yoga vb.)  farklı yoga stilleri sentezlenerek nefes çalışmaları (pranayama) , duruşlar (asana), meditasyon ve derin gevşeme olmak üzere yoganın sekiz basamağında yer alan farklı  teknikler uygulanır.

Sade yoga’ya başlamak için yapmanız gereken ilk aşama bizimle iletişime geçmek.. Böylece size uygun ders programını planlayabilir; ücretsiz ilk ders deneyimini yaşamanız için uygun olan derse randevu alabilirsiniz.

 

Randevu almak için linki tıklayınız...

Yoganın en zor aşaması matın üzerine çıkmaktır.

Ne kadar yorgun ve zor bir gün geçirmiş olsanız bile; sade yoga’da kapıdan girdiğiniz anda ”İyi ki gelmişim!” diyerek kendinizi matın üzerine atacaksınız. .. Her seferinde!