Zeynep Simge Acunaz

1987 yılında İzmir'de doğdum. 2009 yılında Dokuz Eylül Devlet Konservatuvarı keman bölümünden Jerrold Rubenstein'ın öğrencisi olarak mezun oldum. 
2012 Şubat ayında Sade Yoga'da Öyküm Çelik'le ilk yoga deneyimimi yaşadım ve o günden bugüne yoga, hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi.
Sade Yoga'da Öyküm Çelik ve Hürriyet Çelik ile derslere devam ederken, 2014 Haziran ayında Berra Sertel'le 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenliği eğitimini tamamladım ve Eylül ayında Sade Yoga'da yin yoga eğitmenliği yapmaya başladım.
Adana seyahatlerim esnasında Yoga Loft'ta Seyhan Bana'nın derslerine katıldım ve Pure Fitness ve Yoga'da Hot Yoga'yı deneyimledim.
Yogaya ilk başlama sebebim, keman sanatçısı olmam ve yoğun çalışma, prova temposunun  sebep olabileceği mesleki deformasyonu mümkün olan en az seviyede tutma arzusuydu. Bu sebeple, 2014 ekim ayında katıldığım Animato Uluslararası Gençlik Filarmoni Orkestrası'nda turne boyunca arkadaşlarımla Yin Yoga deneyimimi paylaştım.
Yogayı mümkün olduğunca çok kişi ile paylaşmayı, derslerimden sonra yogaya duydukları ilgiyi gözlemlemeyi seviyorum. Paylaşmak, daha çok paylaşmak dileğiyle; sevgiyle ...